Celebrujemy sukcesy
roku 2021

Rozpoczynając rok 2021, było w nas sporo niepewności, co on nam przyniesie. Po pandemii, 10 miesiącach wirtualnego nauczania, które na terenach wiejskich nie ma zbyt wielkich szans powodzenia, utracie części wsparcia, niekończącym się remoncie, pomniejszeniu się zespołu nauczycieli i wielu innych, nie wiedzieliśmy na co się przygotować. Natomiast ten rok przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania!
Podsumowanie
 • Otworzyliśmy nowy oddział Fundacji SFG
  Założyliśmy oddział fundacji Start from Ghana w Polsce. Dołączył do nas team wspaniałych ludzi, którzy wspierają różne obszary naszej działalności.
 • Projekt dożywiania
  Wydaliśmy ponad 7000 ciepłych posiłków i owocowych deserów dla naszych podopiecznych w przedszkolu im. Janusza Korczaka.
 • Rozwój Klubu Sisterhood
  W czerwcu ruszyliśmy z nową lokalizacją naszego projektu dla dziewcząt Sisterhood w Kwakrom. W tym podarowaliśmy ponad 440 pakietów higienicznych dla dziewcząt. Zorganizowaliśmy dla nich 8 wyjątkowych spotkań ze specjalistami: położną, pielegniarką, psychologiem i doradcą zawodowym. Dodatkowo ufundowaliśmy im pierwszą edukacyjną wycieczkę w miejsca dziedzictwa narodowego.
 • Otwarcie pierwszej biblioteki w Duadze
  Wybudowaliśmy dodatkowe pomieszczenie przy naszym przedszkolu w celu otwarcia biblioteki dostępnej dla dzieci i młodzieży z wioski Duadze. Biblioteka posiada 20 miejsc siedzących oraz 4 stanowiska z komputerami. Dodatkowo mieliśmy zaszczyt gościć zastępce komisarza ambasady Kanady, który wzbogacił bibliotekę o kolejne pozycje książkowe dla naszych podopiecznych.
 • Budynek przedszkola
  Rozbudowaliśmy przedszkole im. J.Korczaka o pomieszczenia tj.: kuchnia, pokój dla nauczycieli oraz spiżarnie.
 • Poprawiliśmy jakość życia
  Wyremontowaliśmy pokój dla jednej rodziny - babci z wnukiem, którzy objęci są opieką przez naszą fundację.
 • Wspieraliśmy
  Podarowaliśmy 80 pomocy edukacyjnych dla uczniów ze szkół z okolicznych wiosek w postaci zestawów matematycznych, które są niezbędne do zdania egzaminu gimnazjalnego.
 • Współpracowaliśmy
  We współpracy z organizacją Mama Africa ufundowaliśmy 6 komputerów dla szkoły podstawowej w Duadze i pomogliśmy w remoncie pracowni komputerowej.
 • Wyposażaliśmy
  Razem z Rotary Club z sukcesem ukończylismy projekt podłączenia studni głębinowej i elektryczności do punktu zdrowia w wiosce Duadze. Dodatkowo przekazaliśmy wsparcie w postaci leków.
 • Świąteczne prezenty
  Zorganizowaliśmy świąteczny obiad z niespodzianką dla 50 dzieci z przedszkola. Podarowaliśmy 13 paczek świątecznych dla rodzin naszych podopiecznych, potrzebujących szczególnego wsparcia ze zględu na trudną sytuację materialną.
Dziękujemy za wsparcie projektów Fundacji Start From Ghana. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaufanie, regularne jak i jednorazowe wsparcie finansowe. Z otwartymi ramionami witamy ten Nowy Rok 2022 ponieważ wierzymy, że wizja jaka została nam powierzona będzie rosła i wywierała jeszcze większy wpływ na społeczność, w której pracujemy w Ghanie.

Monika & Eddie wraz z zespołem SFG