Sisterhood

To wyjątkowy projekt, którego celem jest budowanie bliskich relacji pomiędzy dziewczynami z lokalnej społeczności, opartych na zaufaniu, szacunku i wzajemnym wsparciu. Kilka razy w miesiącu spotykamy się z około 80-cioma nastolatkami w wieku 11-17 lat.
W ich trakcie tworzymy otwartą przestrzeń do dyskusji, gdzie mając poczucie bezpieczeństwa i intymności możemy rozmawiać na tematy istotne dla młodych dziewczyn, takie jak higiena, pielęgnacja, cele osobiste, czy poczucie własnej wartości. Nasze cykliczne spotkania mają także praktyczną stronę, zapewniamy wsparcie w postaci higienicznych pakietów jak również pomocy edukacyjnej.
Brak dostępu do środków higienicznych jest dużym problemem w Ghanie. Wiele kobiet nie korzysta z podpasek i tamponów, bo po prostu ich na takie produkty nie stać. Bez dostępności do środków higienicznych niezbędnych podczas menstruacji dziewczyny opuszczają szkołę na około 3 miesiące w skali roku. Zapewniamy edukację, ale także praktyczne wsparcie we wszelkie środki higieniczne dla kobiet tj. podpaski, wkładki, tampony, mydło, ręczniki. Naszym celem jest to aby młode kobiety czuły, że są piękne i ważne tak samo jak ich potrzeby. Chcemy dawać im wsparcie, którego potrzebują aby mogły bez żadnego problemu uczęszczać do szkoły i dalej się rozwijać.
PROJEKT DUAFE zainicjowany przez START FROM GHANA FOUNDATION obecnie wspiera zdrowe miesiączkowanie poprzez zapewnienie pakietu higienicznego dla 90 dziewcząt w trzech społecznościach na terenach wiejskich.