Edukacyjna Inwestycja

Dobry nauczyciel może wzbudzić nadzieję, rozpalić wyobraźnię, zaszczepić miłość do nauki.
Nikomu, nie trzeba tłumaczyć jak ważna jest rola nauczycieli w naszej edukacyjnej podróży.
Jak wielki wpływ kwalifikacje i kompetencje kadry pedagogicznej mają w przyszłości na nasze
edukacyjne wspomnienia, wybór zawodu czy radość z jaką wracamy pamięcią do lat szkolnych.
Inwestycja w zespół pracowników przedszkola im. Janusz Korczaka jest dla nas priorytetem, gdyż
efektem jest bezpieczne i wspierające środowisko dla naszych podopiecznych. By to osiągnąć
potrzebujemy widzieć inicjatywę, kreatywne podejście w różnych metodach nauczania, co idzie w parze z rozwijaniem kompetencji i potencjału naszego zespołu. Sytuacja kadry pedagogicznej na terenach wiejskich w Ghanie nie jest zbyt zachęcająca. Złe warunki pracy, brak możliwości rozwoju zawodowego oraz niski poziom wynagrodzenia powodują niepokój, depresję, wypalenie zawodowe oraz stopniowe wygasanie pasji do nauczania. Dlatego dążymy do ustalania wyższych standardów i inwestowania w wartość, jaką widzimy w nauczycielach.
Na przełomie marca i kwietnia zespół Fundacji Start from Ghana odwiedziła trenerka i długoletnia
przyjaciółka fundacji Diane Garrison, specjalizująca się w nauczaniu wczesnoszkolnym i przedszkolnym skupionym na nauce przez zabawę i bliskim kontakcie z dzieckiem. Nauczyciele przez przeszło miesiąc byli szkoleni pod okiem specjalistki w zakresie komunikacji, afirmacji, zorientowani na rozwiązanie problemów i kreatywność. Warsztaty miały charakter teoretycznych i praktycznych zajęć, których zadaniem było pobudzić wyobrażenie i pomóc lepiej zrozumieć rozwój dzieci. Entuzjazm, z jakim nauczyciele zakończyli kurs pedagogiczny, otrzymując oficjalny certyfikat napawa radością i daje spore nadzieje, że ich praca będzie jeszcze efektywniejsza i wykonywana ogromną satysfakcją.
Diane Garrison
Edukatorka & Trenerka
Diane Garrison jest edukatorką wczesnoszkolną, liderką i trenerką, która pracuje w sektorze od ponad 25 lat w Anglii i Omanie. Diane jest zapaloną orędowniczką edukacji wczesnoszkolnej opartej na zabawie i praktyki integracyjnej, która szanuje lokalną kulturę oraz doświadczenia i wiedzę, które dzieci wnoszą do wczesnej edukacji. Uczy pedagogów jako gościnny wykładowca na Uniwersytecie Johna Mooresa w Liverpoolu na temat równości, różnorodności i integracji oraz jej doświadczeń w Fundacji Start from Ghana.