Gwiazdkowa Niespodzianka

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykle dla nas ważny, bo nieustannie przypomina nam o wspólnocie, pielęgnowaniu tego co tworzymy i wdzięczności za tych, których mamy wokół.
Każdy kolejny rok daje nam niezliczone powody do wdzięczności, a grudzień nieśmiale przypomina o wartości i powodach, dla których rozpoczęliśmy tę wspólną podróż na krańcu świata.
Zaledwie kilka dni temu świętowaliśmy gwiazdkową niespodziankę z podopiecznymi fundacji Start From Ghana. Temperatura była iście tropikalna, z powodu harmattan czyli pory suchej, która właśnie nadchodzi. Był świąteczny posiłek jak to na gwiazdkę przystało jajo, kurczak i jollof, czyli ghańskie specjały. Była Maria i Józef z nowonarodzonym dzieckiem, czyli najważniejsi goście tego wydarzenia. W rolę tych ważnych postaci wcieliły się dzieciaki z Przedszkola im. Janusza Korczaka w pięknych słowach i gestach opowiadając nam o istocie tych świąt.
Nasz świąteczny program obejmował wiele aktywności tj.: konkurs taneczny, zajęcia artystyczne, spotkanie ze Świętym Mikołajem, wręczenie dyplomów. Brakuje słów aby opisać ile się działo, dlatego zapraszamy do obejrzenia foto relacji, która pokaże Wam jak kolorowo i radośnie świętowało całe przedszkole im. Janusza Korczaka wraz z podopiecznymi i ich rodzinami.
W tym wyjątkowym czasie chcieliśmy również docenić rok ciężkiej pracy wielu osób, które tworzą naszą korczakowską spoleczność. Mimo, że z wielu powodów, ten rok nie należał do łatwych, to jeszcze mocniej wybrzmiewa fakt, ze siła drzemie w ludziach, którzy działają razem! Za to też dziękowaliśmy nauczycielom, członkom rady rodziców i całemu zespołowi, który włożył całe serce w przygotowanie tego dnia.
Dziękujemy i Tobie, jeśli to dzisiaj czytasz, wierząc, że ten kolejny rok 2023 będzie pełen inspiracji, nowych zasobów i dobra, które będzie się pomnażać, jeśli się nim podzielisz.