Styczniowy Skok

Nowe Rozpoczęcie
Styczeń ma zwykle powolny start w Ghanie. Dzieciaki w przedszkolu przychodzą w kratkę. Panuje przeświadczenie, że w pierwszych tygodniach w szkołach niewiele się dzieje. Jednak my jako zespół nie zwalniamy i plany na ten rok rysują się w pięknych kolorach. Udało nam się zorganizować noworoczne spotkanie z rodzicami i porozmawiać o sytuacji dzieci, zaproponować rodzicom kilka projektów biznesowych, do których chcielibyśmy ich zaprosić w ciagu tego półrocza.
Te spotkania z rodzicami są dla nas szczególnie ważne, gdyż nie zdarzają się zbyt często. Myślicie jak to możliwe, skoro w przedszkolu mamy z reguły maluchy? Częściej zdarza nam się widzieć ich starsze rodzeństwo, które przychodzi odebrać je ze szkoły niż rodzica, dlatego szczególnie chcemy celebrować ten moment i spotkania z nimi.


Początek roku, przyniósł dobre wiadomości. Podwójnie powiększył się nasz zespół. Nasza nauczycielka Rita urodziła piękną córeczkę Akousa i obecnie jest na urlopie macierzyńskim. Dzięki waszemu regularnemu wsparciu z radością mogliśmy zaplanowac i stworzyć nowe miejsce pracy, wprowadzając kolejną osobę do naszego zespołu, dbając o komofort pracy i rozwoj naszych dzieci.

Z końcem miesiąca na okres próbny dołączyła do nas Priscilla, młoda dziewczyna, z dobrymi perspektywami, by zostać z nami na dłużej. Dzieci polubiły ją od razu, a spokój jaki z niej emanuje, udziela się nam wszytstkim.
Codzienność w Korczaku jest dość powatrzalna i prosta, ale wymaga dużo uważności i wrażliwości, bo przychodzą do nas dzieci z przeróżnymi historiami. Często opuszczone, czasem niedożywione, bywa, że niechciane i zaniedbane. Fakt tego, że na miejscu spotykają personel, który jest zaaangażowany, troskliwy i żywo przejęty ich losem, ich brzuszki są nakarmione, a małe ciałko utulone. Zdajemy sobie sprawę, że nasze zasoby są ograniczone, ale nie zapominamy, że każdy nawet najprostszy akt dobroci ma wpływ na ich życie.

Dziękujemy, że jako przyjaciele fundacji, patroni, darczyńcy decydujecie się regularnie każdego miesiąca w autentyczny sposób wywierać zmianę na życie ponad 100 dzieci w niewielkiej wiosce Duadze w Ghanie poprzez wsparcie przeróżnych projektów naszej fundacji.