Małpi raj w Tafi Atome
Rezerwat ten jest jednym z najważniejszych miejsc dla ptaków i małpiatek w Ghanie. Został utworzony w celu ochrony i zachowania bogatej bioróżnorodności tego regionu.
Rezerwat Tafi Atome to obszar o powierzchni około 570 hektarów, położony w regionie Volta w Ghanie, w pobliżu granicy z Togo.
W rezerwacie Tafi Atome można spotkać wiele rzadkich gatunków ptaków, takich jak kolończyki, dzięciołaki, sójki i wiele innych. Ponadto, rezerwat jest domem dla kilku gatunków małpiatek, w tym czarnego i białego kolończyka, jak również pawianów i innych zwierząt. Rezerwat Tafi Atome jest także miejscem, gdzie mieszkańcy okolicznych wsi mogą czerpać korzyści z turystyki ekologicznej poprzez organizowanie wycieczek dla turystów i sprzedaż ręcznie wykonanych wyrobów rzemieślniczych.
W rezerwacie znajdują się szlaki turystyczne, które umożliwiają zwiedzanie pięknej przyrody i obserwowanie dzikiej fauny. Na terenie rezerwatu znajdują się również centra informacji dla turystów oraz lokalne przewodnictwo, które organizuje wycieczki i oprowadza po rezerwacie. Dobry przewodnik jest na wagę złota ponieważ on wie i ma swoje sposoby jak zwabić te urocze małpki ;). Nie da się ukryć, że obcowanie z tymi małymi osobnikami i możliwość ich karmienia jest niezwykłym doświadczeniem.